Elektriksiz Klorlama Cihazları

  Çağın en büyük sorunlarından olan temiz su insanlığı tehdit etmektedir. Dünyanın 4'te 3'ünün suyla kaplı olduğu ancak kullanılabilir su miktarının oldukça az olduğu bilinmektedir. Bazı bölgelerde evlerde akan sular bile artık içmek bir kenara kullanılamaz hale gelmiştir. Suyun kirli olmasından dolayı da çeşitli hastalıklar ortaya çıkmakta hatta salgın hastalıklar baş göstermektedir. İnsanlar da çareyi su klorlama cihazlarında aramaktadır. Son yıllarda su klorlama cihazlarının satışında da büyük artış gözlenmektedir. Tabi su temizlenirken elektrik faturalarında fazla meblağlar ödememek için su klorlama cihazlarının elektriksiz olanını seçmek daha akıllıca bir tercih olacaktır. Bu seçim sadece elektrik sarfiyatı için değil suyun otomatik ve düzenli klorlanması için de büyük önem arz etmektedir.

 Suyun Klorlanması

  Suyun dezenfektasyonu işleminde klorlama cihazları kullanılmaktadır. Kullanılan elektriksiz klorlama cihazları su ile sıvı katkı maddelerini belirli değerlerde düzenli ve otomatik olarak karıştırmak için üretilmiştir. Bu cihazların belirli miktardaki suyun temizlenmesi için ihtiyacı olan kloru su ile karıştırır. Bu sayede kullanılabilir su elde edilmiş olur. Özellikle fiyat avantajı ile elektriksiz klorlama cihazı çok tercih edilen bir cihazdır. İnsan sağlığına özen gösteren firma ve kuruluşların tercih ettiği bu cihaz oldukça fazla avantajlara sahiptir.

 Elektriksiz Klorlama Cihazlarının Kullanım Alanları

  Elektriksiz Klorlama Cihazları belediyelerin su arıtma tesislerinde sıklıkla kullanılır. Belediyelerin halka su sağlama sorumluluğu bulunduğundan halka verilecek suyun tonajının da çok olmasından dolayı kullanılır bir cihaz olan elektriksiz klorlama cihazı kullanılır. Bu cihazda suyu otomatik olarak sağlıksız maddeleri klorla temizleyerek suyun güvenle kullanılmasını sağlar. Bir diğer kullanım alanı da havuzlardır. Özellikle yaz aylarında insanların çok sık kullandığı havuzlardaki sular suyun devir daim olmamasından dolayı çabuk kirlenir. Bu gibi durumlarda da klor cihazı havuz sahiplerinin kurtarıcısı durumundadır. Eğer elektrikli klorlama cihazı kullanılmamış olsaydı hem su her kirlendiğinde yeniden bir havuz dolusu suyu boşaltıp yenisi konulması gerekirdi hem de elektrikli cihaz kullanımında elektrik faturası yüksek gelebilirdi. Fabrikalarda da klorlama cihazları fazlasıyla kullanılmaktadır. İnsan sağlığını önemserken bu işi daha karlı olarak yapmak isteyen firma ve kuruluşlar elektriksiz klorlama cihazı kullanarak bu isteklerine daha çabuk ulaşmaktadırlar.

 Klorlama Cihazlarının Fiyatları

  Birçok kullanım alanı olan ve kullanımı oldukça avantajlı olan elektriksiz klorlama cihazı fiyatları piyasada suyun bar yüksekliğine göre değişiklik göstermektedir. Ancak çok uygun olmasından dolayı çok tercih edilmektedir. Firma ve kuruluşların bir kere alarak uzun süreli kar yapmasını sağlayan bu cihaz kolay ulaşılabilir ve satın alınabilirdir. Boyutu itibari ile de kolay taşınabilirdir. Montajının da kolay olması kullanıcılar açısından avantajlıdır.

  Sonuç olarak insanlar hem kendi hem de çevre sağlığını düşündüklerinde elektriksiz klorlama cihazlarını aldıklarında temiz su ile ilgili herhangi bir sıkıntısı ortada kalmayacaktır.