Mixbed Reçine Sistemleri

                Su arıtma sistemleri, kullanım alanlarına bağlı olarak farklı bir şekilde dizayn edilmektedir. Elbette ki su içerisinde bulunan maddelere bağlı olarak uygun bir sistem kurulumu gerekmektedir. Yine bunlar arasında yer alan mixbed reçine sistemleri hakkında genel bilgiler aşağıda ki gibi açıklanıyor.

Mix- bed reçine

                Bu sistem, deiyonize sistemleri ile birlikte bağımlı olarak kullanılmaktadır. Genel olarak endüstriyel tesislerin kullanımı mümkün olan bu sistemler dahilinde, tesislerin saf su ihtiyacı karşılanmaktadır. Saf su arıtma cihazları ile birlikte tercih edilen mix-bed reçine gerekli olan görevi üstlenmektedir.

                İşlem görmemiş olan tüm suların içerisinde, çözülmüş olarak mineral tuzları yer almaktadır. Tuzlar su içerisinde olurken, katyon ve anyonlara ayrıldığı bilinmektedir. Kullanılan deiyonize su sitemleri dahilinde ise iyon miktarları en alt düzeye indirilerek, saflaştırma işlemi uygulanmaktadır. Proseste yer almakta olan ve reçine dolgusunu içerisinde bulunduran iyon değiştiriciler ise bu sistem için kullanılmaktadır.

                Sistemde kullanılan katyonların giderilmekte olduğu ünite ise ‘’ katyon değiştirici ‘’ olarak adlandırılırken, anyon iyonlarının giderildiği kısım ise ‘’ anyon değiştirici ‘’ olarak adlandırılmaktadır. Hem anyonik hem de katyonik reçinelerini aynı anda bulunduran ve değiştiren üniteler ise mixbed reçine sistemleri olarak adlandırılmaktadır.

                Sistemlerin içerisinde kullanılan reçine özellikleri ise genel olarak görünüm açısından, kahverengi, sarı ya da açık sarı şeklindedir. İyonik formu ve yapısı da Na/ polistren/ jel tipi boncuk olarak açıklanır. Yaklaşık olarak nem tutma oranı %45 değerlerinde olurken, reçine cinsi de kuvvetli asidik şeklinde tanımlanmaktadır. Genel olarak reçine sistemleri için kullanılan reçine hakkında bilgiler bu şekildedir.

Kullanım alanları nelerdir?

                Bu sistemler, özel olarak su iletkenliği düşük olduğu tesislerde kullanıldığı görülmektedir. Bunun yanı sıra, tek kullanıldığı da görülmemektedir. Birlikte kullanıldığında gerekli olan görevi sunarken, deiyonize sistemleri ve ters ozmos çıkışına sistem kurulumu yapılmaktadır. Bu iki sistem ile birlikte uyumlu çalışarak kullanılmaktadır.

                Kullanım alanları hakkında ise şu bilgilere ulaşmak mümkün olmaktadır.

  • Otomotiv teknolojisi
  • Cam işleme sanatı
  • İlaç ve kozmetik sektörü
  • Hassas kaplama yapan atölyeler

Yaygın olarak kulanım alanları yukarıda ki gibidir. Bu sistemi tercih etmek isteyen tüketicilerin, web sayfası üzerinde yer alan diğer arıtma sistemleri ve teknolojileri hakkında da bilgi sahibi olması gerekmektedir. Tek başına kullanıldığında herhangi bir anlam ifade etmezken, deiyonize su sistemleri ve ters ozmos teknolojisi ile birlikte bağımlı olarak çalışmaktadır.

Sistem fiyatları ve detaylı bilgi

                Endüstriyel alanda ve diğer alanlarda kullanımı mümkün olan mixbed reçine sistemleri fiyatları kullanılan sistemin kapasitesine ve ürün kalitesine göre değişiklik göstermektedir. Yine ürün satışı, sipariş, teslimat ve kurulum işlemleri hakkında bilgiler, deiyonize ve ters ozmos teknolojisi de ele alınarak, üretici firma dahilinde sunulacaktır. Detaylı teknik bilgi ve müşteri hizmetleri gibi tüm detaylar, yetkililer ile görüşülebilir.