KAPAT× 0216 307 41 91

Saf Su Arıtma Cihazları

            Su, insan biyolojisi için vazgeçilmez bir materyaldir. Yaratılışı gereği susuz yaşayamaz. Birçok hayvan bitki de susuz yaşayamaz. Hidrojen ve oksijenden meydana gelen su, sağlıklı olması gerekir. Tadı, rengi ve kokusuna zarar gelmediği sürece su temizdir. Saf su arıtma işlemleriyle, sudaki birçok zararlı madde dışarı çıkarılmaktadır. Bazı mineraller gerekli olsa da, saf ve temiz su elde etmek sağlığa faydalıdır. Özellikle böbrek taşı oluşumunu engelleyen saf su, böbrek dostudur. Saf su kategorisinde gerçekleştirilen üretim şekilleri de çeşitlilik göstermektedir.

 Sağlık İçin Saf Su Arıtma Sistemleri

            Bu kategoride Rezerve Osmosis modeli, PLC kontrollü çalışmaktadır. Gıda sektörü, kimya sektörü, tekstil sektörü, cam sektörü, kaplama sektörü ve metal sektöründe kullanılmaktadır. Kuyu suyu kullananlar ve her an için suyu bozulan yerlerde, saf su arıtma cihazları kullanılmaktadır. Filtre sisteminden geçen su, ultra viloye cihazı sayesinde arıtılır. Osmo sistemi bu şekilde çalışmaktadır. Bitkilerde bulunan kök hücrelerin suyu emme sistemi göz önüne alınarak imal edilen bir sistemdir.  

            Diyonizasyon su arıtma sistemleri ise reçine ile gerçekleştirilen bir sistemdir. Anyonik ve katyonik reçinelerin aynı tankta bulunduğu bir sistemdir. Sudaki iyonlar reçine ile yer değiştirmektedir. Sonuçta ultra arıtılmış su elde edilmektedir. İlaç sanayisi diyonizasyon saf su arıtma cihazı ile arıtılmış suyu tercih etmektedir. Aktif karbon filtreleme sistemleri, ultraviyole su arıtma sistemleri kategorisinde tercih edilen sistemdir.

            Anyon ve katyon reçinelerinin yer aldığı demineralizasyon sisteminde, hidrojen ve oksijen mineralleri yer değiştirmektedir. Bu şekilde Mixbed reçine su arıtma işlemi gerçekleşmektedir. Sağlık kategorisindeki cihazların temizlenmesinde kullanılan diğer bir saf su arıtma sistemi distile su arıtma sistemleridir. Laboratuvar uygulamalarında kullanılan distile su arıtma sistemleri, dezenfeksiyon kategorisinde tercih edilmektedir.

 Bir Çok Sektör Arıtılmış Saf Su Kullanmaktadır

            Suyun kullanıldığı bütün sektörlerde, üretimin maksimuma çıkarılması için su arıtma sistemlerini tercih etmektedir. Gıda sektöründen, kimya sektörüne kadar birçok sektör, pratik ve etkili arıtma cihazı seçenekleriyle, üretimde maksimum değerlere ulaşmaktadır. Su içerisindeki minerallerin, filtre ve reçine uygulamaları ile temizlenmesi sonucunda elde edilen saf su, kullanıma hazır hale gelmektedir. Sosyal hayatta, özellikle içilmeyecek derecede kötü kuyu suyu olan köylerde ve mecralarda, su arıtma sistemleri büyük ilgi görmektedir. Kimya kategorisinde minerallerden arındırılmış saf su seçenekleri, üretim kategorisinde değerlendirilmektedir.

            Gıda sektöründe, tatlandırma işlemlerinde su içerisindeki minerallerin arındırılması, başarılı üretim kategorisi meydana getirmektedir. Böbrek taşı oluşumuna neden olan suların arıtılması işlemi de, saf su arıtma sistemleri kategorisinde, başarılı sonuçlar vermektedir. Özellikle böbrek sorunu olanlar için arıtma cihazları tedavi edici özelliklere sahiptir. Saf su seçenekleri, temizlik maddesi üretiminde de kullanılmaktadır. Dezenfeksiyon özelliği nedeniyle, temizlik maddelerinin üretiminde en çok tercih edilen ana materyallerden biridir. Arıtılmış su kategorisinde, cihaz teknolojisi gelişmeye devam etmektedir.