Distile Saf Su Arıtma Sistemleri

Bütün sağlık kuruluşları ve laboratuvarlarda kullanılmakta olan ölçüm cihazları ya tek kullanımlık ya da birden fazla kullanımlık cihazlardır. Birden fazla kullanabilen cihazların ölçüm işlemleri sonrasında temizlenmesi gerekmektedir. Yüksek saflık oranında su üretilmesini sağlayan bu işlem distile saf su cihazları ile mümkündür. 

 Distile Saf Su Cihazı Tknik Özellikleri

 Saf su üretmek için kullanılan distile saf su cihazı, su artıma yöntemlerinden biri olan distilasyonu sağlanmasına yardımcı olmaktadır. Genellikle laboratuvar ve endüstriyel sektörde uygulamalarında kullanılan distile saf su cihazı suyun saflaştırılmasını sağlar.

Distile Su Cihazı İle Saf Su Arasındaki Farklar

Kısa bir tanımla su distilasyonunun, su saflaştırma metodlarından birisi olduğu söylenebilir. Distile su cihazı kullanarak su elektrik enerjisi yardımı ile saflaştırılır. Distilasyon yanı sıra iyon değişimi, ters osmsois,deiyonizasyon,mix--bed reçine vb. yöntemlerle de su saflaştırılabilir. İşlem sırasında elektrik enerjisi kullanımı ve soğutma suyu kullanımı,  suyun distilasyon yöntemiyle saflaştırılmasını pahalı bir uygulama haline getirir. Ancak laboratuvar işlemlerinde düşük kapasiteli ve anlık su ihtiyacı için, distile su cihazı ile saflaştırılmış su elde edilmesi, pratik bir yöntemdir. Distile saf su cihazı fiyatları, ürün seçiminde en önemli faktördür. Ancak uygun fiyat yanı sıra, satın alınacak ürünün teknik özellikleri, kullanım kolaylığı, kullanım ömrü gibi özellikleri hiçbir zaman göz ardı edilmemelidir.Ürün seçimi ve daha detaylı bilgi için bizimle iletişime geçin.

Kulnanım Alanları
Hasteneler
İlaç Firmaları
Kozmetik Firmaları
Gümüş İşleme Firmalar
Altın İşleme Firmaları
Endüstriyel Firma Labatuvarları