Distile Saf Su Arıtma Sistemleri

Bütün sağlık kuruluşları ve laboratuvarlarda kullanılmakta olan ölçüm cihazları ya tek kullanımlık ya da birden fazla kullanımlık cihazlardır. Birden fazla kullanabilen cihazların ölçüm işlemleri sonrasında temizlenmesi gerekmektedir. Yüksek saflık oranında su üretilmesini sağlayan bu işlem distile saf su cihazları ile mümkündür. Peki, distile saf su cihazı nedir?

 Distile Saf Su Cihazı

            Saf su üretmek için kullanılan distile saf su cihazı, su artıma yöntemlerinden biri olan distilasyonu sağlanmasına yardımcı olmaktadır. Genellikle laboratuvar uygulamalarında kullanılan distile saf su cihazı suyun saflaştırılmasını sağlar.

 Distile Saf Su Cihazı Nasıl Çalışır?

            Belirli bir akış hızına bağlı olarak cihaza gelmiş olan suyun kaynamasını sağlayan distile saf su cihazı kaynayan suyun yoğunlaşmasını ve damıtılmasını sağlar. Bu işlemler sonrasında da su saflaştırılarak kullanıma hazır hale getirilir.

            Cihazın içerisine depo ya da şebekeden verilmiş olan su, cihaz yardımı ile kaynatılır. Kaynatılan su buharlaştırılır ve su içerisinde var olan tuz ya da mineraller arındırılarak saf bir su elde edilir. Musluk sayesinde anlık olarak kullanıma sunulan saf su güvenilirdir.

            Teknik özelliklerine göre distile saf su cihazı fiyatları değişmektedir. SMS Kimya Su Arıtma olarak en iyi özelliklere sahip olan distile saf su cihazını sizlere sunuyoruz. Sunulan distile saf su cihazı 6 aşamalı filtre özelliğine sahiptir. Ürün masa üstünde kullanılabildiği gibi duvara da monte edilebilmektedir. Enerji tasarrufu konusunda da son derece avantajlı olan distile su arıtma cihazı uzun süre kullanılabilir.

Distile Su Cihazı İle Saf Su Arasındaki Farklar

Kısa bir tanımla su distilasyonunun, su saflaştırma metodlarından birisi olduğu söylenebilir. Distile su cihazı kullanarak su elektrik enerjisi yardımı ile saflaştırılır. Distilasyon yanı sıra iyon değişimi, ters ozmos, ozon uygulaması, aktif karbon uygulaması, ultraviyole uygulaması vb. yöntemlerle de su saflaştırılabilir. İşlem sırasında elektrik enerjisi kullanımı ve soğutma suyu kullanımı,  suyun distilasyon yöntemiyle saflaştırılmasını pahalı bir uygulama haline getirir. Ancak laboratuvar işlemlerinde düşük kapasiteli ve anlık su ihtiyacı için, distile su cihazı ile saflaştırılmış su elde edilmesi, pratik bir yöntemdir. Distile saf su cihazı fiyatları, ürün seçiminde en önemli faktördür. Ancak uygun fiyat yanı sıra, satın alınacak ürünün teknik özellikleri, kullanım kolaylığı, kullanım ömrü gibi özellikleri hiçbir zaman göz ardı edilmemelidir.