Mixbed Reçine Sistemleri

Mixbed Reçine Sistemleri Hangi Amaçla Kullanılır?

 Endüstriyel alanlarda kullanılmak üzere kullanılan su arıtma sistemlerinden bir diğeri olarak reçine sistemi adıyla bilinen en yeni endüstriyel su arıtma sistemi bulunmaktadır. Söz konusu bu su arıtma sistemi sayesinde suların saflaştırılarak endüstriyel alanlarda herhangi bir şekilde kalitesinden kesinlikle ödün verilmeden kullanımı mümkün olmaktadır. Bu anlamda düşünüldüğü zaman endüstriyel sistemlerden birisini oluşturan söz konusu bu sistemin sağlamış olduğu en temel özellikleriyle tamamen farklılık taşımaya devam eden yönlerine bu makalede değinilmektedir. Endüstriyel alanda kullanılmak amacı ile birçok su arıtma sistemi tasarlanmaktadır. Bunlardan biri olan mixbed reçine sistemleri sağladığı avantajlar ile en çok tercih edilen ürünlerden biri olmuştur. Katyon ile anyon reçinelerinin yer aldığı demineralizasyon sisteminde yer alan bütün iyonlar hem hidrojen hem de oksijen iyonları ile yer değiştirmektedir. Bu sayede saf su elde edilerek kullanılmaktadır.

 Mixbed Reçine Sistemlerinin Teknik Detayları

            İşlem gören bütün suların içerisinde mineral tuzlar mevcuttur. Su içerisindeki mineral tuzlar iki farklı gruba ayrılır. Bunlardan biri pozitif yüklü olan katyon diğeri ise negatif yüklü olan anyondur. SMS Kimya mixbed reçine sistemleri sayesinde iyonların seviyesi en aza indirilir ve suyun saflaştırılması sağlanır. Özellikle endüstriyel alanda sık sık kullanılan mixbed reçine sistemleri ile saf su ihtiyacı ekonomik olarak karşılanmaktadır.

 Mixbed Reçine Sisteminin Özellikleri

            Genel anlamda sarı ya da kehribar renkli olarak tasarlanan mixbed reçine sistemleri fiyatları ihtiyaca göre belirlenir. Reçineler hem yumuşatma hem de deiyonizasyon reçinesi şeklinde ikiye ayrılır. Uzun ömürlü olan mixbed reçine sistemleri işletmelerin verimini artırır.

            Etkisini çok hızlı gösteren mixbed reçine sistemleri atıkların da daha az olmasını sağlar. İşletmelerin daha az maliyet ile daha çok kar etmesine yardımcı olan mixbed reçine sistemleri, üretim sularında iletkenliğin daha az olması gerekli olan uygulamalarda kullanılmaktadır. Son derece zahmetsiz olarak saf su elde etmeyi sağlayan mixbed reçine sistemleri ekonomik olması ile de dikkat çekiyor.