Tam Otomatik Klor dozaj Pompa Sistemleri

Tam Otomatik Klor Dozaj Pompası İle Dezenfeksiyon Sistemi Nasıl Çalışır?

            Hem içme suyu hem artezyen hem de kullanma sularında bulunan zararlı maddelerin arındırılması için tam otomatik su klor dozaj pompası kullanılır. Eski zamanlardan bu yana kullanılan dozaj pompası, teknolojik gelişmeler ile daha kullanışlı hale getirilmiştir.

 Dozaj Pompası Sistemi

            Su içerisinde var olan demir, nitrit, mangan ve virüs gibi maddelerin dezenfekte edilmesi için tam otomatik su klor dozaj pompası ile işlem yapılmaktadır. Dezenfekte işlemi yapılacak olan kapasiteye göre pompa seçimi yapılmaktadır.

            Farklı basınç ve kapasiteler için farklı ürünlerin kullanılacak olması tam otomatik su klor dozaj pompası fiyatı üzerinde etkilidir. Sudaki klor değerinin sürekli kontrol edilmesi gereken yerlerde tam otomatik su klor dozaj pompası kullanılmaktadır.

            Kullanım alanı çok yaygın olan tam otomatik su klor dozaj pompası ekonomik olması ile dikkat çekiyor. Ayrıca kullanımının da son derece basit olması tam otomatik su klor dozaj pompasının avantajlarını artırmaktadır.

 Dozaj Pompası Nasıl Kullanılır?

            Ham su terfi hatlarına dozlanan ham sular, dozaj pompası ile suyun depoya girmesini sağlar. Depoya girmiş olan su içerisinde reaksiyon devam etmektedir. Devam eden reaksiyon dezenfeksiyonun tam olarak elde edilmesini sağlar.

            Kararlı bir kimyasal olan klorun dezenfekte edilmesi için kullanılacak olan tam otomatik su klor dozaj pompasının seçiminde su miktarına, basınç değerlerine ve kullanım alanına dikkat edilir. Pompanın doğru bir şekilde kullanılması ürünün ömrünü uzatmaktadır. SMS Kimya Su Arıtma tarafından sağlanan tam otomatik su klor dozaj pompası ile ekonomik avantajlar yakalayabilirsiniz.

Tam Otomatik Klor Dozaj Pompası Özellikleri Nelerdir?

                İçerdiği özelliklere göre değişebilen tam otomatik su klor fiyatı olmaktadır. Bu özellikler ise şu şekilde sıralanabilmektedir;

  • Mikro kontrolör teknolojisi ile hassas dozajlama, zaman ayarlama ve kullanıcı şifresi parametreleri
  • Sıvı seviye kontrolü
  • Dikey monte edilen tasarımı sayesinde kolay ve esnek kurulum, kullanım
  • Aşındırıcı kimyasallara karşı yüksek dayanıklılık sağlayan tamamı plastik gövde
  • Elektronik devre ile kontrol edilen elektromıknatıs ve uzun ömürlü teflon (PTFE) diyafram
  • Seramik bilyeli tasarımı sayesinde daha az bakım
  •  Basma ve emme aksesuarları ile birlikte
  • Ürün paketine sıvı seviye sensörü de dahildir.   
  • Bakiye klor ölçümü yapması sayesinde Sağlık Bakanlığının belirlemiş olduğu klor miktarından fazla ya da az klorlama yapılması engellenir.
  • Açılışta bakiye klor ölçüm değer tanımlama süresi girebilme (0-60 dk.)