Ultraviyole Su Arıtma Sistemleri

Ultraviyole Sterilizasyon Sistemi Neden Gereklidir

Su içerisinde bulunan bakteriler sağlığa büyük zarar vermektedir. Birçok kişi hazır su kullansa da çeşme suyu kullanan kişilerin sayısı da azımsanamayacak kadar yüksektir. Bu nedenle ultraviyole sterilizasyon su arıtma sistemleri son dönemlerde oldukça ilgi görmeye başlamıştır. Bu sistem sayesinde su içerisinde bulunan mikroorganizmalar yok edilmektedir.

 Ultraviyole Sterilizasyon Sistemi Nedir?

Su kullanımı hayatın vazgeçilmezlerinden biridir. Bu nedenle kullanılan suyun steril olup olmadığı sağlık açısından çok önemlidir. Suyun içerisinde bulunan bakteriler ve virüs gibi mikroorganizmalar ultraviyole su arıtma sistemleri sayesinde su içerisinden atılmaktadır. Sistemdeki ultraviyole ışınları bu bakterileri öldürerek suyun daha sağlıklı hale gelmesini sağlıyor.

Sistem içerisinde kimyasal madde kullanılmadığı için suyun tadında ve bileşiminde bir değişiklik meydana gelmez. Hızlı ve etkili olması ile dikkat çeken ultraviyole sterilizasyon su arıtma sistemleri etkili bir dezenfektasyon işlemidir.

 Sistemin Çalışma Tekniği Nasıldır?

 Sağlık açısından birçok avantaj sağlayan ultraviyole sterilizasyon su arıtma sistemleri fiyatları son derece uygundur. Tezgâh altı modeller olarak tasarlanabilen sistemin ultraviyole filtresi ile su içerisinde bulunan bütün mikroorganizmalar yok edilerek sağlıklı bir içme suyu elde edilir.

 Son derece güvenilir olan ultraviyole sterilizasyon su arıtma sistemleri sayesinde ekonomik olarak sağlıklı sulara kavuşmanın ayrıcalığını yaşayabilirsiniz. % 99 oranında sterilizasyon sağlayan SMS Kimya Ultraviyole Sterilizasyon Su Arıtma Sistemleri zararlı kimyasal reaksiyonları da engeller. İşletmenizin masraflarını da azaltan sistemin kullanımı da oldukça kolaydır. Sık sık bakım gerektirmiyor olması tercih edilme nedenlerinden biri olarak karşımıza çıkar.

            Avantajlar Nelerdir?

            Birçok su arıtma cihazına göre ultraviyole su arıtma sistemlerinin oldukça fazla avantajları bulunmaktadır. Bunlar;

  • Suyun doğal, fiziksel ve kimyasal özelliklerini bozmaz, suda koku veya tat bırakmaz.
  • Suda insan ve çevre sağlığına zararlı yan ürün oluşturmaz.
  • Yeterli UV Dozajı dağlandığında tüm mikroorganizmalar üzerinde etkilidir.
  • Suyun sıcaklığı ve pH değerinden bağımsız olarak dezenfeksiyon yapar.
  • Dezenfeksiyon sağlama süresi çok kısadır, bu nedenle büyük temas tanklarına ihtiyaç yoktur.
  • İşletme maliyetleri alternatif teknolojilere kıyasla düşüktür.
  • İşletme ve bakımı basittir.
  • Ekipman ve su iletim hatlarında korozyon oluşturmaz.
  • Kurulum alanı ihtiyacı minimum olup, su hattına direk bağlantı yapılarak uygulanabilir.