Deniz Suyunu Arıtma Sistemimiz

            Deniz suyunun arıtılmasını genellikle çalışma alanı olarak deniz sularına yakınlık gösteren denizcilik, marinacılık, yat kaptanlığı ve benzeri turizm sektörleri talep etmektedir. Amaç deniz suyunun temizlenmesi, saflaştırılması olduğundan herhangi bir şekilde deniz suyunda kirlilik unsurunun bulunmaması, herhangi bir şekilde deniz suyunun iletkenlik özelliğini barındırmaması amaçlanır. Amaçlanan tümüyle bu noktalar dikkate alınarak değerlendirildiği zaman kaliteden ödün verilmeden, yüksek hassasiyete dayanan sistemlerle deniz suyunun arıtılma işlemleri yürütülmektedir. Bu da tümüyle üstün nitelikler taşıyan bir endüstriyel arıtma sistemi olarak yaygın halde kullanılmaktadır.

  Nasıl arıtılır?

            Deniz suyunun içerisinde bol miktarda tuz ve diğer mikroorganizma bulunur. Tuzun bulunması onun yüksek oranda iletkenlik özelliği anlamına gelir. Tuz miktarının artmasını sağlayan doğal etmen sıcaklığın yüksek olması ve mikroorganizmaların oluşturduğu kinetik enerjilerdir. Tümüyle bu doğal etmenler deniz suyunun güçlü iletkenlik özelliğini bünyesinde barındırmasını sağlayan temel özellikleridir.

            Deniz suyunu arıtmak için kullandığımız yöntemimiz yine doğal bir arıtma yöntemi olarak deniz suyu arıtma reverseosmosis yöntemi kullanılmaktadır. Bu kullanılan yöntem sonucunda her anlamda tümüyle nitelikli bir arıtma işlemleri verilerek tamamen yüksek standartlara dayanan hizmetler meydana getirilmektedir.

            Müşterilerimizin beklentilerini dikkate alarak daima kaliteli bir arıtma işlemleri oluşturmaya devam eden firmamız endüstriyel arıtma işlemleri doğrultusunda bütün yönleriyle kaliteden kesinlikle bir an dahi ödün vermeden çalışmalar yürütmekte ve daima en yeni özelliklere yer vermektedir.

  Çapraz basınç tekniği

  Ters osmosis tekniğimizde deniz suyundaki iyonların, mikroorganizmaların, partiküllerin ve diğer zararlıların arıtılmasında ters arıtma sistemi kullanırken çapraz basınç işlemini gerçekleştiririz. Osmosis arıtma cihazımızda genellikle 4-5 bar değerine ayarlanan membran filtremiz çapraz olarak suyun basınç altına alınarak arıtılması işlemlerini yürütür. Bu basınç işlemi tamamlandıktan sonra suyun iyonları çözülmeye başlar ve temel özellik bakımından kaliteli olarak yüksek teknikler kullanılmaktadır.

            Kullanılan tüm bu tekniklerimiz doğrultusunda bütün yönleriyle kesinlikle kaliteden ödün verilmeden yüksek hassasiyete dayanarak geliştirilen standart yöntemlerimizle deniz suyunu arıtma işlemlerini yürütüyoruz. Bu anlamda da özel olarak hazırlanan filtrasyon hizmetimiz doğrultusunda değerlendirilerek her yönden son derece üstün kaliteli özelliklere dayanan filtreleme hizmetimiz tamamen kaliteden ödün verilmeksizin yürütülmektedir.

            Tümüyle deniz suyunun arıtımı ve iletkenlik özelliğinin azaltılarak endüstriyel çalışma süreçlerinde kullanımına dayanan su arıtma sistemimiz deniz suyu arıtma reverseosmosis sistemleri arasında kaynağını doğanın bizzat kendisinden almakta olan bir teknik olarak dikkat çeker. Ayrıca bu teknik sağladığı tüm bu işlevsel özellikleriyle de her anlamda üstün oluşumlar gösteren çok çeşitli unsurlarıyla dünden bugüne değin kaliteli yaklaşımıyla çalışmalar ortaya koymaktadır.

            Ortaya konulan bu çalışmalarımız sürecine bağlı kalarak müşterimiz için en kaliteli ve profesyonel tekniklerle yürüttüğümüz tekniklerimiz ile suyun arıtılmış, çözünmüş halde iyonlardan ve tuzlardan tamamen arıtılması mümkündür. Bu da firmamızın yerli mühendislik harikalarından olarak dikkat çeken arıtma işlemlerinden bir diğerini meydana getirmektedir.