Tansiyon Hastaları İçin Su Arıtma Cihazları

                Bildiğiniz gibi her hastalığın tedavisi için kullanılan bazı yöntemler bulunuyor. Her ne kadar bu yazımızda bir tedavi yönteminden bahsedecek olmasak da tansiyon hastaları için destekleyici bir seçimden bahsedeceğiz.

                Biliyorsunuz ki tansiyon hastalarının sodyum ve potasyum maddelerinden uzak durması gerekmektedir. İçme suları içerisinde belirli oranla bu maddeler yer alırken, tansiyon hastalarının bazılarını olumsuz etkiliyor olabilir. Bundan kaynaklı olarak, tercih edilecek olan bir su arıtma cihazı dahilide, potasyum ve sodyum oranlarının düşürülmesi sağlanabilir. Artık sizlerde hem daha sağlıklı hem de PH değeri yüksek su tüketebileceksiniz.

Su arıtıcı ürünler nasıl seçilir?

                Günümüzde pek çok kişi tarafından kullanılan su arıtma cihazları, farklı teknik özelliklere bağlı olarak satışa sunulmaktadır. Her üründe genel olarak 5 mikron ve 1 mikron su arıtma filtreleri bulunurken, bunların yanı sıra 8-9 aşamalı olarak üretilmiş cihazlar da ek olarak; detoks, mineral ve alkalin filtreler yer alıyor. Peki, bu bahsetmekte olduğumuz 3 farklı ek filtre ne işe yarıyor?

Alkalin ve detoks filtreleri

                Alkalin filtre, suyun asit/baz dengesini korumaktadır. Bir suyun, içme suyu özelliğini taşıması için bazik olması gerekiyor. Bazik yani alkali olan bir su ise yaklaşık olarak 7 oranla PH değerine sahip olması gerekir. Genel olarak musluk sularının PH dengeleri düşük olurken, içme suyu haline gelmesi için alkalin filtre kullanılarak suyun PH değerleri 7,5 ile 8,5 aralığına yükseltiliyor ve daha sağlıklı bir su tüketimi mümkün oluyor.

                Detoks filtreleri de yine metabolizmanızı hızlandırmak için yardımcı oluyor. Kana daha hızlı karışmasına yardımcı olabilecek bir kaliteye gelen su vücuda daha hızlı enerji veriyor. Böylelikle de alınan enerji dahilinde yaşam kalitenizi yükseltmiş oluyorsunuz.

Mineral filtresi ne işe yarıyor?

                Standart olan su arıtma sistemleri, temizlik sonrasında suyun minerallerinde düşmelere sebep olmaktadır. Mineral açısından zengin olmayan bir su insan sağlığı için herhangi bir fayda sunmayacaktır. Bundan dolayı da genel olarak 8-9 aşamalı olan su arıtma sistemi için kullanılan başka bir filtre seçeneği de ‘’ mineral filtresi ‘’ oluyor. Bu filtre ise, vücudun ihtiyacı olduğu tüm mineralleri bulundururken, suyun mineral açısından daha zengin olmasına destek oluyor.

Karbon filtresi neden kullanılır?

                Musluk sularının şikâyetleri arasında, klor kokusu var elbette. Klor kokusunu ortadan kaldırmak ve suyun içilecek koku ve tada getirilebilmesi için ‘’ son karbon filtresi ‘’ kullanılmaktadır. Bu filtre dahilinde klor kokusundan tüketmesi zor olan musluk suları artık içilebilir sulara dönüştürülebiliyor.

                Genel olarak bahsetmekte olduğumuz su arıtma sistemi özelliklerinden yararlanabilmek için, günümüzde birçok markanın sunduğu modellerden seçimlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Ürün seçimi gerçekleştirirken, ürünlerin garantisine ve satış sonrası teknik servisleri gibi özelliklerine dikkat etmeniz tavsiye ediliyor. Konu hakkında diğer başlıklarımıza da göz atarak, kullanılan sistem özelliklerini bulabilirsiniz.