Saf Su Arıtma Deiyonize Sistemleri

Günümüzde artık kaliteli üretim üst seviyelerde olup her alanda saf su kullanılmaktadır.Deiyonizasyon saf su arıtma bu alanda kullanılan en kaliteli sistemdir istenilen kapastelere karşılık verebilecek debiye sahiptir. Demineralizasyon saf su arıtma ticari annamda artmakda ve saf su arıtma cihazların günümüzde yaygınlaşmada ve teknolojiye bağlı olarak kalitede taviz vermeden ilerlemektedir.SMS KİMYA su arıtma sektöründe kaliteli ürünleri siz değerli müşterlerimize bu annamda en kaliteli su arıtma cihazlarını sunmaktadır.Deiyonize saf su arıtma sistemlerin yoğunlukla klanıldığı alanlar şu şekildedir, Endüstriyel firmalar, küçük sanayi işletmeleri, ,Hastaneler ,Fabrikalar ,Eroksal kaplamalar, Boya işletmeleri ,Kozmetik setörü, Şampuan yapımı ,Detarjan yapımı, Akü suyu ,Cam sil suyu ,Anti firiz,Siterilizasyon,Makine imalatı, Krom kaplama, ve tekstil firmaları gibi, bir çok alanda kullanılmaktadır.

SAF SU ARITMA HAKKINDA

Deiyonizasyon saf su reçineli sistemler sentetik yapısal özelligine sahip olmakta ve su içerisinde suya iletkenlik kazandıran iyonların arıtılmasında kullanılmaktadır, Su içerisinde (+ yüklü katyonlar) ve (- yüklü) anyonlar ) bulunmaktadır. Katyonik reçineli sistemler suda bulunan( + yüklü )iyonların reçineli bir sistemden geçirilerek suda bulunan artı yüklü meteryal guruplarının arıtılmasında ve suya sertlik kazandıran kalsiyum magnezyum gibi serlik derecesi olan suların arıtımında kullanılmaktadır.Anyonik reçineli sistemler suda bulunan (- yüklü) iyonların arıtımında kullanılmaktadır. Suyun katyonik ve anyonik bir sistemden geçirilerek Deiyonizasyon saf su elde edilir.Bu gibi sistemler deiyonizasyon,veya demineralizasyon,deiyonizer,deiyonize,saf su sistemleri veya saf su cihazları olarak bilinmektedir.Saf su arıtma cihazı reçine doyuma ulaşması durumunda rejenerasyonlarını,Kayonik asidik Anyonlar baz,ile yıkamaktadır.Deiyonizasyon saf su arıtma cihazıları kimyasal yıkamalarını iletkenliğe bağlı olarak yapmaktadır, bir sonraki yıkama zamanı iletkenlik istenilen değerlerin üstüne cıkması durumunda tekrardan rejenerasyonlarını yapmaktadır.sistem aynı zamanda tam otomatik manuel ve debiye bağlı olarakda çalışabilmektedir.Deiyonizasyon saf su arıtma sistemleri yıkama sonrası atığı olmayan bir sistemdir,atık suyunu kimyasal yıkama işlemini yaptığı an itibariyle atmaktadır.Reverse ozmosis saf su arıtma sistemleri aynı anda deiyonizasyon arıtma sistemleri gibi saf su üretmaktedir .Reverse ozmosis sistemler deiyonize su arıtma gibi atığı olmayan bir sistem değil.Reverse ozmosis sistemler saf su üretirken aynı zamanda atığı olan bir sistemdir. Bu sistemler su kaynaklarının sorun olmadığı bölgelerde istenildiği bibi seçim yapabilme seçeneğine sahiptir.

SAF SU ARITMA MALİYET DETAYLARI

Deiyonizasyon saf su arıtma sistemleri saf su kapasitesine göre fiyatları değişmektedir. Deiyonizasyon saf su sistemler tam otomatik olarak iletkenliğe veya debi kontrollü veya manuel olarak çalışma imkanına sahiptir. Deiyonize su arıtma besleme su ğirişine bağlı kapsite seçimleri yapılmaktadır. Saf su arıtma sistemi kimyasal yıkama maliyetini minimum seviyere düşürmektedir. Su kaynaklarımızın yok olduğu bölgelerde değerlendirilecek bir sistemdir,deiyonizasyon cihazları yatırım maliyeti düşük ileriye yönelik kaliteli bir sistemdir. Siz değerli müşterilerimeze en kaliteli arıtma sistemlerini SMS KİMYA olarak ilke edindik. Daha fazla bilgi için mutlaka bize ulaşın.